Home Bilgi ETS 2 – Araçlara Metalik Skin (Paintjob) Yapımı

ETS 2 – Araçlara Metalik Skin (Paintjob) Yapımı

by Uşaklı™

Euro Truck Simulator 2 – Araçlara Metalik Skin (Paintjob) Yapımı

Bu konuda, “Araçlara Skin (Paintjob) Yapımı” adlı rehberimizin üçüncü bölümü olan metalik skin yapımını öğreneceksiniz. Önceki konuları okumadan bu konuyu okumayınız. Tüm konuları sırayla okuyunuz. Rehberin birinci ve ikinci bölümlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

ETS 2 Düz Skin Yapımı

ETS 2 Renklendirilebilir Skin Yapımı

 

Bir önceki konunun ilk bölümünde aracın bir bölümünü dilediğimizce boyayıp, diğer bölümünü oyuncuların boyayabileceği şekilde nasıl bırakacağımızı öğrenmiştik. Bu konuda ise, skinin oyuncunun kişiselleştirebildiği bölümünü nasıl metalik şekilde boyanabilir hale getirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bir önceki konunun ilk bölümünde anlatılan şekliyle sadece bir bölümü oyuncu tarafından boyanabilen bir skin hazırlayın. Eğer zaten hazırladıysanız “sii” uzantılı def dosyasındaki ufak değişiklerle skinin boyanabilir bölümünü metalik hale getirebilirsiniz.

Dosyayı not defteriyle açın ve aşağıdaki kodları karşısındaki açıklamalara göre değiştirin.

airbrush: Karşısına “true” yazın.

flipflake: Karşısına “true” yazın.


 

Skini metalik hale getirmek için gereken kodlar bunlar. İsterseniz aracın metalik şekilde boyanabilen kısmının standart renklerini ayarlayabilirsiniz. Oyuncu, boyahanedeki seçim ekranında sizin skininizi seçtiğinde, metalik boyanabilen bölgeyi sizin ayarladığınız renklerde görebilir. Bunun için def dosyasındaki aşağıdaki kodları açıklamara göre düzenleyin.

base_color: Bu kodun karşısındaki parantez içine yazacağınız renk kodu, aracın, oyunda renk seçim ekranında, boyanacak bölgeyi seçtiğimiz butonların olduğu yerde sol tarafta bulunan rengi belirler.

flip_color: Bu kodun karşısındaki parantez içine yazacağınız renk kodu, aracın, oyunda renk seçim ekranında, boyanacak bölgeyi seçtiğimiz butonların olduğu yerde sağ tarafta bulunan rengi belirler.


Metalik halde boyanabilen skinimizi hazırladık. İsterseniz modunuzun oyun içinde, boyahanedeki seçim menüsünde görülecek olan resmini de birinci konudaki anlatıma göre değiştirebilirsiniz. Bu aşamadan sonra mod dosyalarını ilk konuda öğrendiğimiz gibi tek bir SCS dosyasında toplayın. Böylece modunuz hazır hale geldi. İster oyunun “mod” klasörüne atın keyfini çıkarın, ister internette paylaşıp herkese ulaşmasını sağlayın.


İsterseniz modunuzu Mod Manager menüsüne uygun hale getirebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bu linkteki makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz.


 

İdris Bilal Erdoğdu – Uşaklı™

5 comments
0

You may also like

5 comments

ETS 2 Araçlara Skin (Paintjob) Yapımı | Simülasyon TÜRK - Spin Tires,Euro Truck Simulator,Farming Simulator 15,Rodobus,Bus Jul 26, 2015 - 14:17

[…] Renklendirilebilir Skin Yapımı Metalik Skin Yapımı […]

Reply
KaRiZMa_52 Oct 16, 2015 - 22:25

Selamun Aleyküm . ben yapmayı denedim airbrush u buldum ama flipflakeyi bulamadım . Ne yapmam gerekiyor ?

Reply

Leave a Comment